Szétfújták a Bologna-Milant, élen az Udinese – Serie A, 15. forduló

A Milan nem érdemelt volna győzelmet Bolognában, a címvédő enerváltan játszott. A mérkőzést vezető Rocchi sem nyújtott csúcsteljesítményt, vagyis egyszerűbben szólva össze-vissza fújt. A hazaiak vezető gólja kétméteres lesről született, Seedorf kezezését nem vette észre, Ibrahimovic műesésére büntetőt adott, majd hazai oldalon is elnézett egy szándékos kezezést.

""

A mérkőzés 11. percében a lesen álló Di Vaio kapott egy indítást, kapura tört, de a milánóiak kapusa, Amelia a tizenhatoson kívül elütötte a csatárt, aki ennek ellenére a hálóba emelt, 1-0. Öt perccel később Seedorf tanári módon lőtt a hálóba, 1-1.

""

A második játékrész 71. percében Ibrahimovic mutatott be egy szép műesést, a spori megette, és a megítélt büntetőt maga a sértett bombázta a kapu bal oldalába, 1-2. A középkezdésből egalizált a Bologna, Diamanti egy szép szóló végén lőtte ki a bal alsót, Amelia hathatós közreműködésével, aki borzasztóan ért a labdához, 2-2.

Bologna-AC Milan 2-2
gól: Di Vaio, Diamanti ill. Seedorf, Ibrahimovic

Az Udinese az első félidei gyenge játék után a második félidőben két gólt szerezve, 2-1-re győzte le a Chievot, és átvette a vezetést a tabellán.

Udinese-Chievo 2-1
gól: Di Natale, Basta ill. Paloschi

A Catania hiába szerezte meg a 18. percben a vezetést Bergamóban, a hazaiak a 71. percben megszerezték  az egyenlítő gólt, Tiribocchi révén.

Atalanta-Catania 1-1
gól: Tiribocchi ill. Legrotaglie

A Parma szardíniai vendégjátékán nem született gól, a mérkőzés kiegyenlített játékot hozott. A vendégek valamivel többet tettek a sikerért, de a Cagliari végül is otthon tartotta az egy pontot.

Cagliari-Parma 0-0